Škofljica v derbiju sosedov presenetila Slovan

Ekipa Škofljice je po odlični igri in 14. minutnem mrku brez zadetkov presenetila ekipo Slovana, ki se bori za prvi dve mesti, ki prinaša napredovanje v 1. ligo. Tekma se je končala izenačeno na 22.

Domači do začeli odlično in povedli z 2:0 in v 7. minuti s 4:2. Gostje so z delnim izidom 0:3 rezultat spreobrnili v svojo korist (4:5 v 10. minuti). Naslednjih deset minut smo videli izenačeno igro, kjer so večinima vodili gosje. Zadnjih 10. minut pa so domači z delnim izidom 6:2 preobrili v vodstvo po prvem polčasu (13:11).

V začetku drugega polčasa so domače še stopili na plin in v 39. minuti povedli z visokih 19:13. Sledile so katastrofalne minute za domače rokometaše, saj kar 14. minut (do 51. minute) niso mogli zadeti gostujoča vrata. Gostje so slabe minute domačinov izkoristili in povedli z 19:20. Sledila je zanimiva končnica. Po vodstvu 21:22 gostov smo videli precej zapravljenih napadov in minuti odmora obeh trenerjev. Gostje so v zadnjo minuto vstopili z zadetkom prednosti, a so domači rokometaši Škofljice v zadnji sekundi z golom iz 7metrovke, izenačili na 22:22 in tako zasluženo osvojili točko.

Nered in Kljun sta pri domačih dosegla po 4 zadetke. Pri gostih je Sankovič dosegel 7, Skušek pa 5 zadetkov. Skupaj sta dosegla več kot polovico vseh zadetkov Slovana.

Slovan je padel na 3. mesto in je točko za drugim mestom, ki še prinaša napredovanje. Škofljica je na 8. mestu.

ŠD Škofljica – RD LL Grosist Slovan 22:22 (13:11)
dvorana OŠ Škofljica, gledalcev: 200, sodnika: Žiga Vidali in Leon Marinkovič

ŠD Škofljica: Štavar 15 obr., Lipužič, Nered 4, Trtnik, Pangerc 1, Regner 3, Cingesar 1, Kljun 4, Zgonec, Topolovec 2, Svečko 2, Marolt 1, Krese 2, Demšar, Podmenik, Janželj 2

RD LL grosist Slovan: Ponikvar 10 obr., Budalič, Grum 2, Jovičič  S.2, Serdinšek-Ekart 3, Marinček, Krivic, Skušek 5, Cahan, Fidel 1, Furdi, Jovičič E., Kljun, Hočevar, Sankovič 7, Atanasov 1

Izključitve: ŠD Škofljica 6 min, RD Slovan 12 min

7metrovke: ŠD Škofljica 3/5, RD Slovan 2/3

Slovan v naslednjem krogu na Kodeljevem gosti nevarno ekipo Slovana, Škofljica pa se odpravlja na težko gostovanje na Ptuj k Dravi.