Slovan brez težav do zmage proti Ormožu

V sklopu 15. kroga Lige NLB je v prestolnici pri rokometaši RD LL Grosist Slovan gostovala ekipa RK Jeruzalem Ormož. Glede na dosedanji potek prvenstva so kot favoriti v tekmo vstopili gostitelji. Ormožanom v letošnji sezoni nič ne gre po načrtih, saj so po polovici prvenstva pri le štirih zmagah. Res je da ima Slovan le zmago več, a glede na prikazane igre v sezoni bi bila zmaga Ormoža kar manjše presenečenje.

V začetni fazi srečanja pa so imeli pobudo gostje, ki so si hitro priigrali dva gola prednosti (1:3). V 9. minuti so prednost se povečali in povedli s 3:6. A po začetnem šoku so se domači prebudili in po delnem izidu 5:1 povedli z golom prednosti (8:7). Rokometaši Slovana so imeli nato vajeti igre v svojih rokah in gostom niso več dopustili možnosti, da bi se resneje približali. Prednost so počasi stopnjevali in tako na odmor odšli s prednostjo petih golov (18:13).

Po izenačenem uvodu v drugi polčas so po dobrih 10. minutah gostitelji prestavili prestavo višje, si priigrali osem zadetkov prednosti (25:17) in mirneje pričakali nadaljevanje srečanja. Ormožani enostavno niso več našli recepta za igro Slovana in v 50. minuti prvič zaostajali za deset golov (29:19). Tekma je bila tako odločena že pred koncem. Edino vprašanje, ki nam je ostalo je bilo kakšna bo razlika ob koncu srečanja. A do konca se ta ni spremenila. Domači so tekmo mirno pripeljali do konca ter se veselili zmage z rezultatom 32:22.

Pri domačih sta z osmimi goli blestela Aleksa Tufegdžić in Marino Gabrieri, pri gostih pa je z devetimi zadetki izstopal Bojan Čudič.

LL GROSIST SLOVAN : JERUZALEM ORMOŽ  32:22 (18:13)