Slovan še vedno pri vrhu 1.B

Rokometaši Slovana so težje od pričakovanega premagali ekipo Mokerca iz Iga. Tekma na Galjevici se je končala z rezultatom 29:31 za goste iz Kodeljevega.

Ekipa iz Iga je proti favorizirani ekipo Slovana začela odlično. V 8. minuti so povedli z 5:1. Vendar so Slovanovci v 15. minuti najprej izenačili na 7 in potem še povedli z 7:8, ter v 19. minuti še 8:10. Štiri minute pred koncem prvega dela srečanja so gostje še vodili, vendar so domači z delnim izidom 4:0 povedli z 16:14. Končni izid prvega polčasa je bil 16:15 za domače.

V začetku drugega polčasa so gledalci gledali izenačeno tekmo do 39. minute do rezultata 21:21. Sledilo je 9. minut krize v igri domačinov, ka so izkoristili gostje iz Ljubljane, ter naredili delni izid 1:6 in v 49. minuti povedli z 22:27. Kljub vsemu se domači rokometaši niso predali in 3 minute pred koncem znižali na 27:29. Gostje so z dvema zadetkoma v predzadnji minuti povišali prednost na 27:31. Domačini pa so z dvema zadnjima zadetkoma na tekmi samo nekoliko popravili vtis in postavili končni izid 29:31.

Pri domačih je Kalabič dosegel 8, Tabakovič pa 7 zadetkov. Pri gostih pa Skušek 9 in Fidel 8.

Ekipa Mokerca je na 7. mestu s 8 točkami, Slovan pa na drugem mestu za Slovenj Gradcem s 16. točkami in enakim število danih zadetkov, ter enega več prejetega zadetka.

ŠD Mokerc KIG – RD LL Grosist Slovan 29:31 (16:15)
Športna dvorana Krim, Galjevica, Ljubljana, gledalcev: 100, sodnika: Aleš Vidic in David Leskovec

ŠD Mokerc KIG: Grudnik, Gorišek, Žagar Ž., Žagar M. 5, Leš, Petek, Comino 2, Tabakovič 7, Legen 1, Andoljšek, Makivič 3, Tica, Štmacar 1, Cimerman 2, Kalabić 8
Trener: Roman Šimon

RD LL Grosist Slovan: Jugovič, Grum 4, Jovičič, Serdinšek Ekart 2, Budalič, Skupek 9, Lukan, Ponikvar, Gahan Caleb 1, Fidel 8, Hočevar, Sankovič 4, Atanasov 3
Trener: Aleš Repina

Izključitve: ŠD Mokerc KIG 0 minut, RD LL Grosist Slovan 4 minute

7metrovke: ŠD Mokerc KIG 3/5, RD LL Grosist Slovan 5/5

Slovan v naslednjem krogu gosti Brežice, Mokerc pa Izolo.