Slovan zmagal v nočni tekmi…

Tekma, ki se je začela ob uri ko se po navadi igrajo tekme španskega nogometnega prvenstva (ob 21:00), se je začela z eno urno zamudo, saj prvo delegiranih sodnikov ni bilo na tekmo. Tekmo sta sodila nadomestna sodnika.

Če je bila prvi del prvega polčasa tekma še izenačena se je to spremenilo med 15. in 24. minuto ko so si favorizirani gostje z delnim izidom 0:6 priigrali prednost 7:14. Do konca prvega polčasa so domači prednost gostov iz Ljubljane uspeli nekoliko znižati na končnih 12:17.

V prvih desetih minutah drugega polčasa so gostje dosegli svojo najvišjo prednost +9 (14:23 v 40. minuti). Domači so se 7 minut kasneje uspeli nekoliko približati (20:25) in upati na presenečenje, vendar so Ljubljančani ponovno povedli z 20:28. Do konca tekme so gostje nekoliko popustili in dovolili domačinom, da so znižali zaostanek na končnih 26:30.

Pri zmagovalcih je Skušek dosegel 8, Krivic in Fidel pa po 5 zadetkov.Pri domačih pa sta Pezdirc in Weiss dosegla po 6 zadetkov.

Slovan ostaja v vrhu 1.B lige s 24. točkami in 2. točkama zaostanka za prvim mestom, Črnomelj je s 7. točkami trenutno še na 12. mestu, ki zagotavlja obstanek.

RK Črnomelj – RD LL Grosist Slovan 26:30 (12:17)
športna dvorana Loka, gledalcev: 120, sodnika: Ilija Pajič in Dejan Colner

RK Črnomelj: Pezdirc 6, Medic 1, Ogulin 2, Šterk, Jakofčič, Bagarič 2 obr., Štrucelj 4, Peteh 18 obr., Horvat 1, Slobodnik 4, Weiss 6, Mihelič, Lozar, Radojčič, Aupič 5 obr., Slemenšek 2
Trener: Zoran Šutej

RD LL Grosist Slovan: Grum 3, Jovičič S. 1, Marinček 1, Krivic 5, Budalič 23 obr., Skušek 8, Lukan, Ponikvar, Gahan, Fidel 5, Furdi 1, Jovičič E., Kljun, Hočevar, Sankovič 4, Atanasov 2
Trener: Aleš Repina

Izključitve: RK Črnomelj 6min – RD LL Grosist Slovan 12min

7metrovke: RK Črnomelj 3/3 – RD LL Grosist Slovan 4/4

Črnomelj v naslednjem krogu odhaja v Škofljico, medtem ko se bosta na Kodeljevem pomerila bivša prvoligaša, Slovan in Herz Šmartno.