Slovence čaka zadnji preizkus pred Egiptom

To nedeljo moško člansko rokometno reprezentanco čaka zadnji preizkus pred odhodom na svetovno prvenstvo v Egipt. Ob 20. uri se bodo izbranci selektorja Ljubomirja Vranješa v celjski dvorani Zlatorog še drugič v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2022 pomerili z Nizozemci, ki so v Slovenijo prispeli v petek.

Izbrani vrsti Slovenije in Nizozemske sta si nasproti stali že minulo sredo v Almereju. Na prvem slovenskem obračunu v kvalifikacijah so gostitelji prvi polčas dobili z golom prednosti (15:14), v drugih 30 minutah pa se je zagrel tudi slovenski stroj. Drugi polčas je začel s šestimi zaporednimi goli, do 52. minute pa mu je uspel delni niz 17:4. Na koncu je slovenska vrsta tekmo dobila z 11 zadetki razlike (34:23).

S prepričljivo zmago na gostovanju je Slovenija prevzela vodstvo v skupini 5. V njej je bila zaradi okužb s koronavirusom do sedaj odigrana le polovica predvidenih tekem. V prihodnjih reprezentančnih terminih bo prestavljeni tekmi s Poljsko in Turčijo morala odigrati tudi Slovenija.

V januarski akciji slovensko reprezentanco čaka še nastop na svetovnem prvenstvu v Egiptu. V deželo faraonov se bo podala v torek zjutraj. Prvi preizkus med svetovno elito jo čaka v četrtek, ko se bo ob 18. uri pomerila z Južno Korejo. Z vmesnima dnevoma premora jo nato čakata še obračuna z Rusijo in Belorusijo.