Slovenci do druge zmage

Slovenski mladinci so na svetovnem prvenstvu do 21 let odigrali drugo tekmo. Njihov nasprotnik je bila reprezentanca Japonske, ki je prvo tekmo tega prvenstva izgubila.

Slovenci so že v uvodnih minutah pokazali, da jih tudi danes zanima le zmaga. Japoncem so hitro ušli na dva zadetka prednosti, ki so jih držali skozi celotni prvi del prvega polčasa. Trdoživi Japonci se niso dali in so po treh zaporednih zadetkih rezultat uspeli izenačiti na 8:8. V zadnjih 10 minute prvega dela igre so rokometaši vstopili z rezultatom 10:10, nato pa so Slovenci prestavili prestavo višje. Z delnim izidom 5:0 so si priigrali varno prednost 5 golov (10:15). Polčas se je končal z rezultatom 12:16.

Drugi polčas so odločni začeli Azijci in se hitro približali le na 2 zadetka zaostanka 15:17. Potem smo spremljali nekaj igre gol za gol, ko so Japonci še zadnjič na tekmi bili v stiku s slovenskimi rokometaši pri rezultati 17:19 nato pa so jim pošle moči. Slovenci pa so jurišali proti golu nasprotnika in tekmo rutinirano pripeljali do konca ter slavili z izidom 22:29.

Slovenske fante nova tekma čaka že jutri, ko se bodo ob 18:30 pomerili z izbrano vrsto ZDA.