Slovenci do premierne zmage na evropskih prvenstvih

Tretji dan evropske prvenstva v rokometu na mivki. Tako fantje kot dekleta so danes odigrali po dve tekmi. Fantje so se pomerili z Turčijo in Črno goro, dekleta pa z Romunijo in Rusijo.

Dekleta, žal tudi po tretjem dnevu ostajajo še brez zmage. Na prvi tekmi proti Romuniji  so po zmagi v prvem polčasu nato izgubile drugega in še nesrečno izvajanje kazenskih strelov. Na popoldanski tekmi proti Rusinjam večjih možnosti niso imela. Dekleta jutri čaka še zadnja tekma proti Francozinjam.

Rezultati:

Slovenija : Romunija (14:10) (10:15) (7:6*) 1:2
Slovenija : Rusija (11:18) (16:20) 0:2

* po streljanju kazenskih strelov

Prihajajoče tekme:

11:00  Slovenija : Francija

Fantje so na dopoldanski tekmi Sloveniji  priigrali prvo zmago v rokometu na mivki na velikih tekmovanjih. Po razburljivem prvem polčasu in zmago le z golom razliko so v drugi polčas veliko bolj suvereno pripeljali do konca in tako s skupnim izidom 2:0 ugnali Črnogorce. Na drugi tekmi proti izbrani vrsti Turčije pa so imeli naši fantje ogromno smole, saj so oba polčasa izgubili na razliko potem, ko so prejeli gol v zadnjih sekundah. Jutri fante čaka še dvoboj z Italijo