Slovenija do remija in napredovanja

Slovenska reprezentanca je danes odigrala še zadnjo tekmo prvega dela svetovnega prvenstva v Španiji. Za napredovanje so naše proti Angoli potrebovale zmago ali remi, zadostoval pa bi tudi poraz za manj kot 9 golov.

Slovenska reprezentanca je zelo dobro krenila v tekmo. Po štirih minutah so hitro povedle s 3-0, nato pa popustile in Angolke so izenačile na 4-4. Najboljša posameznica Slovenk v prvem polčasu je bila znova Ana Gros (6 zadetkov), ki je Sloveniji tudi priigrala vodstvo z 11-8. Kljub temu so Angolke znova ujele priključek in v zaključku polčasa celo povedle (13-14).

V drugem polčasu so Angolke prvih 15 minut držale prednost zadetka. Nato so pobudo prevzele naše in povedle z 20-19. Naše so nekaj časa vodile za zadetek, v končnici pa je Angola izenačila na 25-25 in tekma se je končala z remijem.