Slovenija preko prve berlinske ovire

Nocoj se je slovenska reprezentanca na olimpijskem kvalifikacijskem turnirju pomerila z reprezentanco Alžirije. To je bila slovenska prva tekma na turnirju potem, ko so Nemci in Švedi med seboj že remizirali. Slovenija je potrdila vlogo favorita in prišla do prepričljive zmage.

Slovenska reprezentanca je v nemško prestolnico prispela precej okrnjena. Ljubomir Vranješ zaradi poškodbe namreč ne more računati na Boruta Mačkovška  in Nika Henigmana, na tribuni pa sta tokrat obsedela Jaka Malus in Nejc Cehte. V moštvu sta za razliko od torkove tekme proti Poljski vrnila Dragan Gajić in Darko Cingesar.

Slovenci so v tekmo krenili z Miho Zarabcem, Juretom Dolencem, Draganom Gajićem, Gregorjem Potočnikom, Blažem Blagotinškom, Tadejem Mazejem in Klemnom Ferlinom. Slovencem je uspel odličen začetek. Za hitro vodstvo je zadel Dragan Gajić, nato je Dolenec zabil za 2-0, sledil pa je še tretji zadetek Gajića in naši so že vodili s tremi goli prednosti. Uvodnih 10 minut se je odvijalo po slovenskih notah, v 10. minuti je za slovensko vodstvo s 7-2 zadel Blagotinšek. Sledilo je nekaj črnih minut, ko so Alžirci vrstili uspešne napade, Slovenija pa ni uspela zadeti. V 16. minuti so tako Alžirci prišli na zgolj gol zaostanka, ko so znižali na 7-6. Strelski post je prekinil Blaž Janc, ki je zadel dvakrat zapored in Slovenijo popeljal na varnejšo prednost (9-6). Slovenci so se v zadnjih 10 minutah znova povsem prebudili in tresli alžirsko mrežo. Prednost se je povečevala in ob polčasu so naši vodili s 17-11.

V drugem polčasu so ritem znova narekovali Slovenci. Blagotinšek je v 35. minuti zvišal že na 20-14 in naši so prednost brez težav držali v nadaljevanju obračuna. Za 22-15 je dvakrat zapored zadel še Mazej, nato pa je v 45. minuti Dolenec zabil za 28-21 in Slovenija je podobno prednost držala do konca tekme. Ob zaključni sireni je semafor kazal 36-28 v korist Slovenske reprezentance.

SLOVENIJA : ALŽIRIJA 36:28