Slovenj Gradec in Slovan brez zmagovalca

Rokometaši Slovana so v 20. krogu Lige NLB gostovali v Slovenj Gradcu. Korošci v spomladanskem delu sezone ne najdejo forme iz prvega dela sezone. Na sedmih tekmah so doživeli kar šest porazov. Rokometaši Slovan so na zadnjih šestih tekmah slavili štirikrat in s tem naredili razliko do mest, ki prinašajo izpad.

Pričakovali smo zelo izenačeno in trdo tekmo. Največja prednost v prvem polčasu je bila dva zadetka. Sicer pa smo v prvem polčasu spremljali tekmo z kar nekaj menjavanja v vodstvu. Dobili smo prav takšno tekmo kot smo jo tudi pričakovali. Trda tekma že od samega začetka. Pomembna tekma za obe ekipi. V večjem delu prvega polčasa smo bili priča igri gol za gol. Kot edini so z dvema zadetkom prednosti (7:5) v 13. minuti povedli domačini. A Ljubljančani so zaostanek hitro pretvorili v prednost (9:10) in poskrbeli za zanimivo nadaljevanje. Ljubljančani so vodili tudi ob polčasu in sicer z le zadetkom prednosti (12:13). Tekma je bila še daleč od odločene tako, da smo lahko izjemno borbo pričakovali tudi v drugem polčasu.

V nadaljevanje srečanja pa so bolje vstopili gostje. V 37. minuti so namreč prišli do treh golov prednosti (13:16). Zdelo se je, da si bodo gostje priigrali prednost s katero bodo lažje vstopili v zaključek srečanja. V 40. minuti pa sta dve dvominutni kazni Ljubljančanov tekmo ponovno postavili na glavo. Domačini so to izkoristili in v 43. minuti rezultat izenačili na 13:13 in tekmo ponovno postavili na začetek. Nekaj minut smo še spremljali izenačeno tekmo nato pa so si rokometaši iz Kodeljevega znova priigrali manjšo prednost. A Korošci se niso predali in se še enkrat več vrnili v tekmo. Tako so pet sekund do konca tekme po zadetku Uroša Štumpfla rezultat izenačili na 25:25.

Pri domačih je bil strelsko najbolj razpoložen Rok Cvetko s petimi goli, za goste sta prav tako pet zadetkov dosegla Patrik Martinović in Aljaž Lešek.

SLOVENJ GRADEC 2011 : LL GROSIST SLOVAN  25:25  (12:13)