Loka v zadnjih minutah strla odpor Ljubljančanov

Urbanscape Loka je na tekmi 20. kroga v domači dvorani tesno slavila proti trdoživim Ljubljančanom, ki pa so bili tudi tokrat prekratki in ostali brez zmage.

Tekmo je precej bolje otvorila MRK Ljubljana, gostje so prišli na parket visoko motivirani in v prvem delu prvega polčasa imeli pobudo. Do 16. minute so si priigrali prednost 3 zadetkov, nato pa je Loka zaigrala bolje in hitro izničila prednost, saj so v 19. minuti rezultat že poravnali na 10:10. Polčas so z minimalno prednostjo dobili domačini, semafor je kazal 16:15. Drugi polčas so precej bolje otvorili Ločani in si hitro priigrali prednost 3 zadetkov, ko so povedli z 19:16, a Ljubljančani se niso predajali in dobrih 15. minut pred koncom so rezultat spet poravnali na 22. V 53. minuti so Ljubljančani tudi povedli in kazalo je na dramatično končnico, kjer pa so več zbranosti pokazali domačini in strli odpor žilavih gostov, dve točki pa sta ostali doma.

Najbolj razpoložen je bil v vrstah domačih z kar 9 goli Matevž Jesenko, v vrstah gostov pa je spet odlično odigral Nejc Planinc, ki je dosegel 6 zadetkov. Ljubljančane v naslednjem krogu čaka domača tekma z Dobovo, Loka pa odhaja na gostovanje v Ljubljano, kjer jih bodo pričakali rokometaši Slovana.