Slovenj Gradec ne prepušča vodstva v 1.B ligi

Rokometaši Slovenj Gradca so bili osredotočeni, da vodstva na prvenstveni lestvici 3 kroge pred koncem ne prepustijo. Za to so potrebovali zmago v Krškem, kar jim je tudi uspelo. V končnici so zlomili domačine in zmagali z 24:30.

Gostje iz Kroške so začeli silovito in v 8. minuti povedli že z 0:5. Očitno je minuta odmora domačega trenerja Šerbca v 7. minuti pomagala, saj so domači v 11. minuti znižali na 3:5. Sledilo je obdobje igre “gol za gol”. Domači so se v 24. minuti približali na 10:11, vendar so gostje odgovorili z delnim izidom 1:5 in v predzadnji minuti prvega polčasa povedli z 11:16. Domači so do konca polčasa uspeli znižati na 13:17.

Krčani so drugi polčas začeli bolje in se v 38. minuti ponovno uspeli približati na samo gol zaostanka (17:18). Gostje so prednost dveh, treh zadetkov držali do 47. minute. V 52. minuti pa so se domači ponovno približali na 22:23, ko se jim je popolnoma ustavilo. V zadnjih 8. minutah so domači uspeli zadeti samo 2-krat, na drugi strani so gostje dosegli 7 zadetkov in se zasluženo veselili zmage z 24:30 in potrdili uvrstitev v 1. ligo.

Pri domačih sta Glaser in Sobotič dosegla po 5 zadetkov, pri gostih pa prav tako po 5 zadetkov Andrej Yankovskyy in Pajt. Cvetko je dosegel še enega več, 6.

Slovenj Gradec je z zmago ostal na prvem mestu in potrdil napredovanje v 1- NLB ligo. Krško bo prvenstvo končalo na 3. mestu, saj ima boljši rezultat v medsebojnih srečanjih od Slovana.

RK Krško – RK Slovenj Gradec 2011 24:30 (13:17)
dvorana šolskega centra Krško, gledalcev: 700, sodnika: Mirko Palčkovič in Ozren Backovič

RK Krško: Romih, Glogovšek, Dular, Škafar, Sobotič 5, Dragan 3, Glaser 5, Kastelic 2, Rantah 3, Deržič 1, Novak, Mlakar, Vovk 2, Ban 3, Blaževič, Škalički
Trener: Uroš Šerbec

RK Slovenj Gradec 2011: Orter, Cvetko 6, Bulovič, Yankovskyy An. 5, Pejt 5, Kresnik 1, Humek 1, Podstenšek 1, Šiljeg, Lesjak 4, Jagodič 1, Poklič 4, Tajnik 1, Yankovskyy Al. 1, Ošlovnik, Soldo
Trener: Sebastjan Sovič

Izključitve: RK Krško 10 minut, RK Slovenj Gradec 2011 10 minut

7metrovke: RK Krško 3/5 RK Slovenj Gradec 2011 3/3

Slovenj Gradec bo do konca prvenstva gostil Šmartno in gostoval pri Rudarju. Krško pa gostuje v Brežicah in gosti Radeče.