Slovenj Gradec s prepričljivo končnico zadržal zmago

Rokometaši Slovenj Gradca so ob 17.00 uri, v domači dvorani športni dvorani gostili Slovan. Tekma, ki se je odvijala pred približno 400 gledalci, je bila izenačena, na koncu pa se je odvila v korist domačih, ki so zmagali z 28-25.

Gostje iz Ljubljane so tekmo odprli nekoliko bolje od domačih rokometašev. Ob uvodnem naletu so v 8 minutah povedli z 1-4, pri čemer je dva gola prispeval Jaka Soršak, po enkrat pa sta zabila Darko Stojnić in Aleksa Tufegdžić. Domači so se nato pobrali in izenačili zgolj v dveh minutah. Že v 10. minuti je tako Rok Cvetko zadel za 4-4. V nadaljevanju polčasa je bil izid tekme izenačen, v zaključku pa so iniciativo prevzeli domači. Po izidu 9-9 je sledila mini serija Slovenjgradčanov, ki so tako povedli s 13-9. Izid polčasa (14-10) je postavil Jaroš Bulovič.

Na začetku drugega polčasa so gostitelji nekoliko popustili in Slovan se je uspel približati na 16-15. Slovan je do zadnjih 10 minut tekme vse skozi dihal za ovratnik gostom, ki so vodili zgolj z minimalno prednostjo. V 51. minuti je Alexander Perić tudi izenačil izid (20-20) in končnica tekme je bila naenkrat povsem odprta. V teh trenutkih je v vrstah Slovenj Gradca zablestel Kristian Eskeričić. V končnici tekme je zabil kar 4 zadetke in poskrbel, da se je le-ta odvila v korist domačih, ki so v zadnjih sekundah povedli celo za +4.

Prvi strelec Slovana in tekme je bil z naskokom Jaka Soršak, ki je zabil kar 11 zadetkov. Junaka Slovenj Gradca sta bila Eskeričić in Uroš Štumpfl, usak je zabil po 6-krat.