Slovenj Gradec v prvem polčasu lovil, v drugem pa uspešno matiral Škofjo Loko

Po nekoliko daljšem premoru sta svoj prvi prvenstveni obračun v leto 2020 odigrali tudi moštvi RK Slovenj Gradca in RD Urbanscape Loke. Slovenjgradčani in Škofjeločani so bili pred obračunom točkovno povsem izenačeni, morda pa so bili Korošci zaradi prednosti domačega terena v rahli vlogi favorita. V prvem polčasu so večino časa vodili gostje, vendar so v drugem delu srečanja zapravili iniciativo in na koncu izgubili s 30-26.

Srečanje, ki je potekalo pred približno 300 gledalci se je začelo izenačeno. V 5. minuti so po zadetku Žige Lesjaka domači sicer povedli z dvema goloma prednosti (3-1), vendar so Škofjeločani izid hitro poravnali. Nato sta bili obe moštvi poravnani do 19. minute, ko so se z golom Matevža Jesenka prvič nekoliko odlepili tudi gostje. Jesenko je najprej zadel za 8-10, v naslednjem napadu pa je zvišal celo na 8-11. Rokometaši RD Urbanscape Loke so nekaj časa celo držali prednost dveh in celo treh zadetkov nato pa so do konca polčasa nekoliko popustili in Slovenj Gradec se je približal na gol zaostanka. Ekipi sta na odmor odšli z izidom 13-14, gostje so torej držali minimalno prednost.

V prvih desetih minutah drugega polčasa je kazalo na to, da bodo Škofjeločani tisti, ki bodo bežali, Slovenjgradčani pa lovili rezultat. V 41. minuti so domači vendarle izenačili (19-19), nato pa je sledil še zadetek Roka Cvetka, ki je gostiteljem prinesel prvo vodstvo v drugem polčasu. Slovenj Gradec se tu ni ustavil in minimalna prednost je začela nekoliko naraščati. V 48. minuti je Borut Ošlak prinesel prednost treh golov (23-20) in Korošci so se začeli oklepati udobne prednosti. V 55. minuti je Žan Grojzdek prejel celo rdeči karton, s čimer svojemu moštvu prav gotovo ni pomagal pri lovljenju domače ekipe.

Domači so izkoristili zgrešena strela Matica Pippa in Aljaža Jesenka, ter z dvema zadetkoma Aleksandra Glendže tri minute pred koncem srečanja ušli na neulovljivo prednost s 30-25. Končni izid je pri 30-26 postavil Aleksander Atanasov.

RK SLOVENJ GRADEC : RD URBANCSCAPE LOKA 30:26(13:14)