Rokometaši Trima v drugem polčasu nadigrali Dobovo

Nocoj sta se v zelo pomembnem obračunu pomerila RK Trimo Trebnje in MRD Dobova. Moštvi je pred tekmo ločilo zgolj eno mesto na skupni lestvici državnega prvenstva. Benjamin Teraš, trener Dobove je pred samim srečanjem prepustil vlogo favoritov domačemu Trimu.

Rokometaši Dobove so bili tisti, ki so prvi prevzeli pobudo. V 8. minuti so prvič povedli z dvema goloma razlike, ko je bil uspešen Matevž Kunst. Kljub temu jim prednosti ni uspelo kapitalizirati s kakšnim večjim pobegom in Trebenjčani so goste hitro ujeli, nato pa v zadnjih 10 minutah celo povedli s 13-11, kar je bil tudi izid polčasa. V domačih vrstah je blestel Gal Cirar, ki je na celotnem srečanju dosegel kar 10 golov.

V drugem polčasu so bili rokometaši Trima suvereni, gostom so vztrajno bežali in povečevali prednost. Še poseben nevarni so bili še naprej iz desnega krila, kjer je poleg Cirarja zadeval tudi Dobovičnik, ki je zbral 8 zadetkov. Po še enem zadetku Cirarja v 49. minuti je Trimo prišel do najvišje prednosti na tekmi, saj je povedel kar za sedem golov (23-17).

Gostom je uspelo razliko do konca srečanja nekoliko omiliti, (27-23) vseeno pa možnosti za zmago niso imeli. Najbolj razpoložena strelca Dobove sta bila Lucian Bura (6 zadetkov) in Teo Jezernik (5 zadetkov).

Nova preizkušnja čaka rokometaše Trima 8. februarja proti RD Urbanscape Loki, Dobova pa se bo isti dan pomerila z Izolo.

RK TRIMO TREBNJE : MRD DOBOVA 27:23 (13:11)