Slovenjgradčani po napetem boju do novih dveh točk

V 23. krogu Lige NLB sta se v dvorani Krim na Galjevici pomerili ekipi Ljubljane in Slovenj Gradca. Celotna tekma je bila zelo napeta, kar je bilo za pričakovati, saj se je ekipa Ljubljane borila za obstanek v Ligi NLB, Slovenjgradčani pa za možnost po boljši uvrstitvi.

Večji del prvega polčasa je bil izenačen. Prva večja razlika se je zgodila šele v 21. minuti, ko je Slovenjgradčan Šol zadel za 13:10. Ljubljančani so se zelo hitro vrnili in ponovno znižali zaostanek. V 26. minuti pa je ekipa Slovenj Gradca ponovno povedla za tri zadetke, a se Ljubljančani niso dali in si ob polčasu priigrali izenačenje (17:17). V prvem polčasu smo bili priča kar sedmim izključitvam, od tega štiri za Slovenjgradčane in tri za Ljubljančane.

Tudi začetek drugega polčasa je bil zelo izenačen. Cvetko je nato v 38. minuti za Slovenj Gradec zadel pomemben gol, ki jim je prinesel ponovno prednost dveh zadetkov. Ljubljančani nikakor niso popustili in si v 42. minuti priigrali najvišjo prednost na današnji tekmi (24:22). V 56. minuti so si Slovenjgradčani priigrali dva zadetka prednosti, ki so ju uspeli obdržati in še povečati. Tekma se je zaključila z rezultatom 35:32 v prid Slovenj Gradca.

MRK LJUBLJANA : RK SLOVENJ GRADEC 2011 (17:17) 32:35