Slovenjgradčani v novo sezono štartali zmagovito

V Športni dvorani Marof v Novem mestu je MRK Krka gostila ekipo RK Slovenj Gradec 2011. Korošci, ki so pred sezono pripeljali kar nekaj okrepitev in v sezono vstopajo zelo optimistično so dali to vedeti že na uvodni tekmi, ki so jo dobili z rezultatom 23:27.

V tekmo so bolje vstopili Krkaši, saj so si v prvem polčasu priigrali že štiri zadetke prednosti (10:6). Na drugi strani pa so se Slovenjgradčani do  konca polčasa uspeli približati le na zadetek zaostanka (16:15) in tako poskrbeli za zanimiv drugi polčas.

Drugi polčas se je začel podobno kot prvi, saj so imeli domačini vse v svojih rokah vse do polovice drugega dela tekme. Nato pa so gostje s trdno obrambo izkoriščali napake gostiteljev, ki so v igri povsem padli. V tistem so gostje prišli tudi do prvega vodstva na tekmi in sicer so povedli z 20:21. Rokometaši Krke se kljub peščici navijačev, ki se je zbrala v dvorani niso uspeli pobrati. To so izkoristili Korošci, ki so z delnim izidom 1:9 tekmo obrnili v svojo korist. Tekmo so tako suvereno pripeljali do konca in slavili z rezultatom 23:27.

Pri domačih je bil s sedmimi goli najučinkovitejši Jaka Avsec pri Slovenjgradčanih je z osmimi zadetki blestel Rok Cvetko.

KRKA : SLOVENJ GRADEC 2011  23:27 (16:15)