Ribničani so se namučili proti Ločanom

V Ribnici so prvo tekmo nove sezono odigrali ekipi RD Riko Ribnica in RD Urbanscape Loka. Na tekmi je za dodatno vzdušje poskrbelo tudi 130 gledalcev, ki so po navodilih NIJZja seveda imeli dovolj veliko medsebojno razdaljo. Videli so zelo izenačeno tekmo, ki so jo v zadnjih petnajstih minutah dobili domači rokometaši.

Ribničani so že takoj na začetku tekme dali vedeti kaj je njihov cilj in so hitro povedli z 4:1. Gostje iz Loke so hitro odgovorili in pokazal, da v Ribnico niso prišli z belo zastavo. Rezultat so hitro izenačili in tako dali domačinom vedeti, da jim ne bo lahko. Po dveh zadetkih Andreja Berganta in Urbana Pippa so v 10. minuti gostje vodili z dvema goloma prednosti (6:8). Do zaključka prvega polčasa smo spremljali zelo izenačen rokomet na odmor pa so s prednostjo dveh golov (14:12) odšli gostitelji.

Tudi prva polovica drugega polčasa je bila zelo izenačena nato pa so si domačini naredili odločilno razliko, ki so jo obdržali vse do konca obračuna in si tako zagotovili prvo zmago v sezoni 2020/2021.  Pri Ribničanih sta bila najučinkovitejša Kristian Eskeričić in Tilen Strmljan z 6 zadetki pri gostih sta po 5 golov dosegla Aljaž Jesenko in Urban Pipp.

RIKO RIBNICA : URBANSCAPE LOKA  29:24 (14:12)