Slovenjgrajčani do pomembne zmage v Škofji Loki

RD Urbanscape Loka : RK Slovenj Gradec 2011

Ekipa RD Urbanscape Loka je gostila rokometaše RK Slovenj Gradec 2011 v 24. krogu Lige NLB. Četrtouvrščeni Škofjeločani so do tekme zbrali 28 točk, sedmouvrščeni Slovenjgrajčani pa 25 točk. Za obe ekipi je bila tekma zelo pomembna, zmago pa so si izborili gostje iz Slovenj Gradca, ki so se Urbanscapu približali na točko.

Tekmo je z golom iz sedmih metrov otvoril Grega Jamnik. V naslednjih dveh minutah sta Urban Pipp na eni in Rok Cvetko na drugi strani tudi porumenela in napovedala tesno in napeto tekmo. Po golu Jamnika in vodstvom za dva zadetka, je dvakrat za Slovenjgrajčane zadel Blaž Kleč in rezultat je bil poravnan. V naslednjih minutah so gostje z goli Cvetka, Šola, Kleča, Golčarja in Štumpfla povedli za tri gole in to prednost držali vse do 24. minute, ko je na štiri zadetke prednosti povišal Miha Kotar. Zadnji gol v polčasu je dosegel Rok Cvetko, domačini pa so na odmor odšli s štirimi goli zaostanka.

Pet minut drugega polčasa in tri izključitve smo pretrpeli, da smo videli prvi zadetek. S sedmih metrov je zadel Jamnik in znižal rezultat. Minute kasneje sta se mu pridružila še Jesenko in Šilc, tekma pa je bila ponovno zelo blizu. Gostom iz Slovenj Gradca je uspevalo obdržati dva ali tri gole prednosti praktično do konca tekme. Agresivna igra na obeh straneh je pomenila še nekaj izključitev, v 56. minuti pa je Žan Šol zadel za 25-28 v korist Slovenj Gradca. Sledila je minuta odmora domačinov, ki ji je sledil gol Malija, a je na drugi strani odgovoril Štumpfl. Ekipi sta si hitro izmenjali še dva zadetka, a rezultat se ni spremenil. Miha Kotar je v zadnj minuti postavil končni rezultat, gostje pa so se veselili pomembnih dveh točk.

RD Urbanscape Loka : RK Slovenj Gradec 2011 – 28:31 (12:16)