Slovenska falanga pri Szegedu do tesne zmage nad Vardarjem

Včeraj so bile odigrane še tri tekme v ligi prvakov, Zagreb Aleksa Vlaha in Darka Stojnića je izgubil na gostovanju pri Aalborgu, Sloveska petorica pri Szegedu je doma tesno slavila proti Vardarju, ekipa Kielc pa je doma gladko slavila proti Elverumu.

Aalborg je na domačem terenu premagal Zagreb, potem ko so vodili skozi celotno srečanje in nadzorovali tekmo. Ob polčasu so vodili z 22-14, tekmo pa so dobili z rezultatom 38-29. Najbolj razpoložen pri Aalborgu je bil Sebastian Barthold z 9 goli, pri Zagrebu pa Senjamin Burić z 6. Darko Stojnić je dosegel 1 zadetek. Aalborg trenutno zaseda 3. mesto v skupini B, Zagreb pa je na dnu z 0 točkami.

Slovenska falanga pri Szegedu je še drugič v kratkem času ukrotila Vardar. Slovenski rokometaši so bili zelo raspoloženi, Dean Bombač je dosegel 5 zadetkov, Mario Šoštarič je dodal 4, Matej Gaber pa 3. Nik Henigman in Borut Mačkovšek sta ostala brez zadetka. Szeged se je z zmago prebil na 5. mesto v skupini A, Vardar pa je zadnji a ima odigranih le 8 tekem, prav toliko kot tudi PSG.

Kielce so v domači dvorani gladko premagale norveški Elverum, že po prvem polčasu so vodili za 6 zadetkov, na koncu pa slavili za 10. Najbolj raspoložen je bil v domači ekipi Artsem Karalek, ki je dosegel 7 zadetkov, v gostujoči pa jih je Thomas Solstad dosegel 8. Kielce zasedajo 1. mesto v skupini A, Elverum pa je trenutno na 7. mestu.