Trebanjci kljub zavzeti borbi priznali premoč nemškim favoritom

Trebanjski Levi so v skupini D lige EHF pokazali srčno predstavo proti glavnim nemškim favoritom za končno lovoriko Rhein-Neckar Lown. Trimo je bil bližje uspehu kot na prvem obračunu v Ljubljani, točk pa sta jih na koncu stala predvsem ostrostrelec Phillip Ahouansou in pa napake v napadu.

Mihajlo Radojkovič je Trimo po uspešni sedemmetrovki popeljal v vodstvo z 0:1, na kar pa so domači odgovorili s serijo petih zaporednih zadetkov. Minuta odmora Uroša Zormana je zalegla za dva uspešna napada Trebanjcev, nato pa se je razbranil vratar Nemcev Nikolas Katsigiannis. To so mu soigralci poplačali z vnovično serijo zadetkov po kateri so imeli na računu najvišje vodstvo z 9:3. Slovenski gostje se Rhein Neckerju lep čas niso uspeli približati, nato pa so v zadnjih petnajstih minutah poprijeli v obrambi, in v napadalni polovici kaznovali nemške napake. V zadnjih sekundah so si Levi celo priborili novo sedemmetrovko, s katero bi na odmor odšli s prepolovljenim zaostankom. A žal je kazenski strel izjemno razpoloženi Katsigiannis Radojkoviću ubranil, Phillip Ahouansou pa je tik pred zadnjo sireno s protinapada uspel povišati na 15:11 in postavil izid prvega polčasa.

V nadaljevanju Trebanjci niso več popustili, ideje v napadu so bile realizirane in končno smo spremljali izenačeno tekmo. Žal je Trimu manjkala serija uspešnih obrambnih akcij, s katero bi odščipnili od nemškega vodstva. Domače favorite je v prednosti štirih, petih zadetkov konstantno držal izjemni Ahouansou (11 golov), ki je v večini z devetih metrov rešetal trebanjsko mrežo.

Priložnost za napad, s katerim bi Trimo prišel na -2, je v 53 minuti ob rezultatu 28:25 zakuhal Zorman, ki si je sprva zaradi dolgega jezika prislužil rumeni karton, žoga pa je bila njegovim varovancem odvzeta. Slovenski trener se nadalje ni znal umiriti, s čimer si je zaslužil še dvominutno izključitev, kar je Rhein Neckar kaznoval z dvema zaporednima goloma. Od tega trenutka dalje je bila tekma bolj ali manj odločena, Trebanjci pa so za boljši vtis ob koncu zaostanek iz prve polovice le prepolovili in častno izgubili z 31:28.