Slovenski mladci izgubili proti Srbiji

Slovenska reprezentanca do 19 let je na EP v Varaždinu izgubila proti Srbiji (36-30).

Slovenija je tekmo začela bolje in si hitro priigrala 3 zadetke prednosti. V nadaljevanju so na plin stopili Srbi in prišli do svoje serije. Polčas se je tako zaključil s 15 -15.

Drugi del igre se je začel s srbsko serijo 5:0. Naši so se tekom drugega polčasa sicer pobrali, a so se Srbom uspeli približati zgolj na 25:27. Prvi strelec naše izbrane vrste je bil znova Mitja Janc, ki je za hrbet srbskega vratarja pospravil devet zadetkov. Šest jih je dosegel Andraž Makuc, pri treh pa sta se zaustavila Leon Gregorič in Juš Rot.

Kljub porazu je usoda slovenske zasedbe še vedno v rokah izbrancev selektorja Saše Prapotnika, vrata v drugi del tekmovanja pa so še naprej odprta. Po dnevu počitka se bodo mladi reprezentanti na pomerili z Italijo. V primeru zmage si bodo Slovenci zagotovili vstopnica za obračune za razvrstitev med 1. do 8. mestom, medtem ko bi jih v igri za napredovanje obdržala tudi osvojena točka, ob dodatnem pogoju ugodnega izida tekme med Islandci in Srbi.