Šmarčani zabeležili zmago na zadnji domači tekmi med prvoligaško konkurenco

herz_smartno

Zadnji obračun pred očmi domačih navijačev pred izpadom iz prve NLB lige so Šmarčani začeli solidno. V prvih desetih minutah srečanja je na obeh straneh padlo po pet zadetkov, groba igra pa je prispevala še k trem dvominutnim izključitvam. V nadaljevanju srečanja je bil ritem igre podoben kot na začetku, nobeni izmed ekip pa se v prvem polčasu ni uspelo oddaljiti na več kot tri zadetke prednosti. Najvišjo prednost so gostje iz Ormoža dosegli v 26. minuti (10-13), vendar so domačini ob koncu polčasa stvari vzeli v svoje roke in na odmor odšli z zgolj zadetkom zaostanka (13-14).

Drugi polčas so Šmarčani začeli z zadetkom, ki je pomenil izenačenje izida (14-14), v naslednjih minutah pa so imeli več od igre ponovno Ormožani, ki so se v 39. minuti oddaljili na tri gole prednosti (17-20). Šmarčani so v naslednjih minutah s kakovostno in disciplinirano igro poskrbeli za to, da je bil v 46. minuti izid ponovno poravnan (22-22). Šmarčani so v naslednjem napadu prišli do prednosti in gostujočega trenerja prisilili v minuto odmora. V naslednjih minutah sta si ekipi izmenjevali zadetek za zadetek, v 55. minuti srečanja pa so domačini prišli do dveh golov prednosti in goste prisilili v novo minuto odmora (27-25). Domačini so ob bučni podpori navijačev in izvrstnih obrambah vratarja Maksa Sadarja prišli tri minute pred koncem srečanja do treh golov prednosti (28-25). Šmarčani so kljub igralcu manj uspeli zadržati prednost, po napaki v napadu pa so Ormožani minuto pred koncem prišli do gola zaostanka (30-29). Petnajst sekund pred koncem srečanja so Šmarčani prišli do zadetka, ki je potrdil zmago na njihovem zadnjem domačem obračunu v prvi ligi. Tekma se je končala z rezultatom 32-30.

Pri domačih je bil z 9 zadetki najuspešnejši Benjamin Cirar, za goste pa se je pod 8 zadetkov podpisal Rok Žuran.