Suverena zmaga Celja v Dobovi

Rokometaši RK Celje Pivovarna Laško so z gostovanjem pri Dobovi odigrali eno najpomembnejših tekem v sezoni. Izziva se niso ustrašili, saj so domače ugnali brez težav in slavili z 28-37.

Celjani so premoč na terenu uveljavljali že v uvodnih minutah srečanja. Po uvodnih 10 minutah so gostje že vodili s +5 (3-8) in kmalu je postalo jasno, da se Dobovčanom ne obeta lahek večer pred domačo publiko. V drugi tretjini prvega polčasa je Celje vodstvo še oplemenitilo in, ko se je v 20. minuti med strelece znova vpisal Tilen Kodrin, je bil rezultat že 6-15. Na odmor so gostje odšli celo s +11 izid polčasa je postavil Matic Suholežnik (11-22).

Dobova tudi v drugem polčasu ni uspela ogroziti visokega vodstva Celja. Gostitelji so šele v v izdihljajih tekme znova prišli pod 10 zadetkov zaostanka, ko je v 55. minuti zabil Matija Kozolić (26-35). Končni izid je v zadnji minuti postavil Arsenije Dragašević (28-37).

Prva strelca Celja sta bila Tim Cokan in Žiga Mlakar s po 5 zadetki. Enako število jih je za Dobovo zadel Nik Rantah.