Šmartno doma priznalo premoč Ptujčanom

Šmartno in Drava se oba borita za sredino lestvice, a gre Ptujčanom zaenkrat bolje. Na medsebojnem obračunu je Drava premagala Šmarčane in se tako uvrstila na 8. mesto, Šmartno pa je sedaj na 10 in zgolj dve točki oddaljen od izpada.

V drugem delu prvenstva igralcem Šmartnega ne gre najbolje. Nanizali so tri zaporedne poraze, kar jih je približalo dnu lestvice. Tekmo so sicer bolje začeli domačini iz Šmartnega pri Litiji, saj so povedli s 6:3, a so Dravaši hitro odgovorili. Že v 12. minuti so izenačili na 6:6 in nato v naslednjih dveh napadih povedli z 8:6. Do konca polčasa je Šmartno uspelo izenačiti, tako da so po 30 minutah igralci odšli na odmor pri 13:13.

Že takoj na začetku drugega polčasa pa je sledil juriš Drave. V 37. minuti so se oddaljili na 4 gole (14:18) in to prednost uspešno držali vse do konca tekme. Domačinom ni uspelo ogroziti zmage gostov in tekma se je končala s 26:30.