Šmartno v zadnji sekundi do remija proti Trimu

Rokometaši RD Herz Šmartno so v izdihljajih tekme prišli do pomembne točke proti RK Trimo Trebnje.

Tekma se je začela v znamenju sedemmetrovk. Gostje iz Trebnja so v prvih šestih minutah izvedli kar štiri najstrožje kazni in bili trikrat uspešni. Prvo je izvedel Onchev, a je žogi pot do mreže ustavil vratar domačih. Naslednje tri je uspešno izvedel Cirar. Domačini so v enakem času prejeli kar tri dvominutne izključitve. Gostje so do 14. minute držali vodstvo, nato pa so Šmarčani preko Gruma in Justina obrnili rezultat v svoj prid (7-6). V naslednjih petih minutah so rokometaši Trima z delnim izidom 5-1 spet prevzeli vajeti igre v svoje roke (8-11). Po nekaj napah so prednost treh zadetkov zapravili, domači pa so z disciplinirano igro uspeli prevzeti vodstvo in se na odmor podali z dvema zadetkoma prednosti (15-13).

V uvodnih minutah drugega polčasa so domačini na krilih Justina prišli na štiri gole prednosti (17-13), do 35. minute pa uspeli prednost povišati na šest zadetkov (20-14). Najvišja prednost na tekmi je bila za trenerja gostov znak, da njegovi varovanci potrebujejo minuto odmora in dodatna navodila. V naslednjih minutah so se rokometaši Trima z delnim izidom 0-4 Šmarčanom približali na dva gola razlike (20-18). Do 50. minute so domači rokometaši držali prednost dveh zadetkov in v zadnjih 10 minut tekme zakorakali z rezultatom 23-21. Trebanjci so v 56. minuti po napaki domačih v napadu prvič po 23. minuti spet prišli do vodstva, slednjega pa so v naslednjem napadu še povišali (25-27). Trinajst sekund pred koncem tekme so si Šmarčani pri zaostanku za en zadetek uspeli pridobiti žogo v svojo posest. Sledila je minuta odmora. Po minuti odmora so domačini po organiziranem napadu v zadnji sekundi srečanja zadeli preko Ribariča za končni rezultat 28-28.

Prvi strelec Šmartnega je bil Justin z 6 zadetki, za ekipo Trima pa je 10 zadetkov prispeval Cirar.