Veselje Ribničanov v Škofji Loki

V Škofji Loki sta se srečali ekipi RD Urbanscape Loke in RD Riko Ribnice. Po tesnem obračunu so bili uspešnejši gostje (26-27).

Začetek tekme sicer ni kazal nato, da bo obračun izenačen, saj so Škofjeločani prišli do zgodnjega visoke vodstva. Potem, ko je Jošt Juričan zbral zgodnje 3 obrambe so domači realizirali večino uvodnih akcij oj povedli s 4-1. Loka je vodila skozi večino prvega polčasa, v končnici pa so Ribničani pričeli topiti prednost gostiteljev. V 25. minuti je Gaj Gorenc zadel za 12-11 in Ribnica je Loki pričela dihati za ovratnik. Aljaž Jesenko je v 30. minuti vendarle poskrbel, da so Škofjeločani na odmor odšli s +2, saj je zadel za 14-12.

Takoj ob uvodu v drugi polčas je Jesenko zadel še za 15-12, a so se gostje znali vrniti v igro. V 43. minuti so končno tudi izenačili, na 19-19. V nadaljevanju sta moštvi igrali izenačeno, 48. in 49. minuti pa sta Nosan in Pucelj svojemu moštvu priborila prednost z 21-23. Ribnica je tako v zadnjih 10 minut tekme odšla s +2, takšna prednost pa se je na koncu izkazala za odločilno. Andrej Bergant je svojo ekipo v zadnji minuti tekme popeljal do 26. zadetka (26-27), nato pa je domačim preprosto zmanjkalo časa in Ribničani so se veselili.

Prva strelca Ribnice sta bila Pucelj in Miličević s po 6 zadetki, enako število jih je za Loko zabil Jesenko.