Šmartno z visoko zmago nad Mokercem

V Športni dvorani Pungrt so v okviru 12. kroga 1. B lige Šmarčani gostili Mokerc. Prednost, ki so jo napravili ob polčasu so nato le še povečali in zanesljivo slavili z 39:30.

RD Herz Šmartno : ŠD Mokerc – KIG 39:30 (18:15)
Rozina 11, Kalajdjieski 6; Tanko 12, Kamenicki 5

Domači so nekoliko slabše odprli tekmo, ko so za prvi zadetek na srečanju potrebovali 5 minut (1:2). Sledil je izenačen dvoboj, kjer so rokometaši Šmartnega lovili zaostanek.

Pri gostih je bil razpoložen Erik Tanko, ki je po 17 minutah obračuna dosegel 5 zadetkov. To je znašalo več kot polovico golov njegove ekipe (8:9). V 22. minuti so domačini prišli do prvega vodstva na tekmi (12:11). Tik pred polčasom so Šmarčani ušli na 3 gole prednosti in tako na odmor odšli z rezultatom 18:15.

V drugem delu je dobro branil vratar Maks Sadar, ki se je v 36. minuti celo vpisal med strelce (22:18). Razpoložen je bil Luka Rozina, kar je privedlo do tega, da je prednost domačih narasla že na 6 zadetkov (26:20).

Gostje so se nato enkrat še uspeli rahlo približati, v zaključku tekme pa so povsem popustili. V zadnji minuti so Šmarčani zabeležili najvišjo prednost na srečanju (39:29), kar je nato z zadnjim dejanjem obračuna znižal Domen Mencej.

Rokometaši Šmartnega so tako visoko slavili z izidom 39:30.