Španija že v glavnem krogu, Argentinke presenetile Avstrijo

V skupini D si je Španija po udobni zmagi nad Kitajsko že zagotovila vstopnico za napredovanje v glavni krog, medtem ko so Argentinke presenetljivo ugnale favorizirane Avstrijke.

Kitajke so v prvih desetih minutah uspele zadeti le enkrat, Španija pa je hitro prevzela pobudo. Bile so trdne v obrambi in neusmiljene v napadu ter se hitro potegnile v zajetno vodstvo. Kitajska je svoj napad tekom igre nekoliko razvila, a so gostiteljice prvenstva še naprej prevladovale na igrišču. Ob polčasu so Španke vodile že s +9 in tekmo kasneje tudi mirno pripeljale do konca. (18:33)

Na drugi strani so na eni najbolj zanimivih tekem turnirja Argentinke bolj ali manj presenetile reprezentanco Avstrije in se s slednjo izenačile na točkovni lestvici. Niz najboljše strelke srečanja Elke Karsten je Argentini v drugem polčasu pomagal vzpostaviti vodstvo 22:16. Toda Avstrijke so se uspele vrniti in znižati zaostanek na 24:22.

Tako kot na uvodni tekmi proti Španiji je Argentina v zadnjih 20 minutah začela delovati utrujeno, a je nekaj spektakularnih obramb Carratujeve in še en gol z lastne polovice Karstenove rezultiralo v vodstvo 30:25 pet minut pred zadnjim žvižgom. Kljub temu so Avstrijke v zaključnih minutah znova pokazale karakter in zmanjšale na 30:29 ter imele celo priložnost za izenačenje. Argentinska vratarka je strel ubranila zadnji žebelj pa je 4 sekunde pred koncem zabila Graciela Garcia in poskrbela za veliko veselje na klopi Južnoameričank.