Srbi v Zlatorogu porazili Slovence

Kvalifikacijsko tekmo med Slovenijo in Srbijo je v celjskem Zlatorogu otvoril Matej Gaber. Srbi domačinom dolgo niso pustili držati vodstva in v 5. minuti povedli z 2-3. Naslednjih deset minut sta si ekipi izmenjavali gol za gol, v 18. minuti pa so gostje prišli do dveh zadetkov prednosti (9-11). Slovenci tega dolgo niso dopuščali in že dve minuti kasneje prišli do izenačenja. Do 26. minute sta obe ekipi igrali dokaj zbrano in organizirano, zadnje minute polčasa pa so pripadle Srbom. Z delnim izidom 0-4 so prišli do petih zadetkov prednosti (15-20), polčas pa se je zaključil z rezultatom 16-20.

Drugi polčas je z zadetkom za goste otvoril Miloš Orbović, tri minute kasneje pa so prišli do najvišje prednosti na tekmi (18-24). Slovenci v naslednjih minutah niso našli načrta za preobrat, Srbi pa so še naprej spretno držali prednost. Blaž Janc je v drugem delu drugega polčasa uspešno polnil mrežo Srbov, slednji pa so disciplinirano vračali udarce in Slovence držali na štiri do pet golov razlike. V 59. minuti so se domačini uspeli približati na tri gole razlike (30-33), a je bilo za preobrat že prepozno. Tekma se je na razočaranje domačih končala z rezultatom 31-34.

Pri domačih je bil najbolj razpoložen Dean Bombač, ki se je podpisal pod 8 zadetkov. Enega manj sta dosegla Borut Mačkovšek in Blaž Janc. V reprezentanci Srbije je bil z 8 zadetki najuspešnejši Petar Đorđić.