Slovan v Šmartnem ohranil celo kožo

Ob 19. uri sta se srečali moštvi RD Herz Šmartno in RD LL Grosist Slovan. Tekmo so prepričljivo dobili Ljubljančani z izidom 19-30.

Tekmo so veliko bolje odprli rokometaši Slovana, ki so na hitro povedli z 0-4. Rokometaši Šmartnega so prvi zadetek dosegli šele v 9. minuti, ko je bil uspešen Marin Deković. Slovan je večino prvega polčasa držal iniciativo, Šmartno pa se je nekoliko približalo šele v samem zaključku prvega polčasa. Med 24. in 26. minuto so domači namreč nanizali serijo treh zaporednih zadetkov pod katere so se podpisali Andraž Justin, Benjamin Cirar in Grega Močnik in prišli na vsega tri zadetke zaostanka (8-11). Takšna je bila tudi razlika ob koncu polčasa, ki ga je Slovan dobil z 9-12.

Drugi polčas je Slovan začel v podobnem stilu kot prvega. Gostje so nizali uspešne napade in po dveh zaporednih zadetkih Aleksa Tufegdžića povedli že z 9-16. V preostanku polčasa so gostje s Kodeljevega še zviševali prednost in v 49. minuti povedli za +10 (15-25). Šmartno v zadnjih desetih minutah ni imelo možnosti za povratek in Slovan se je veselil zmage z 19-30.

Najboljši strelec zmagovite ekipe je bil Tufegdžić z 11 zadetki, Benjamin Cirar jih je za Šmartno zabil 8.