Štajerci zmagovito iz Novega mesta

V Športni dvorani Marof sta se nocoj srečali moštvi MRK Krke in RK Branik Maribor. Gostje so slavili z 21-24.

V tekmo je nekoliko bolje vstopila Krka, ki je v 11. minuti povedla s 5-3.  Gostje so do 18. minute izenačili in nato z zadetkom Matica Košca tudi povedli s 5-6. Mariborčani so prednost enega zadetka zadržali vse do polčasa, ki so ga dobili z 8-9.

V drugem polčasu so rokometaši Krke znova prišli do zgodnjega vodstva. V 41. minuti je Jan Irman s sedemmetrovke zadel za 13-11, nato pa so Mariborčani izenačili z dvema zaporednima zadetkoma Jana Hočevarja. Gostje so najboljšo igro prihranili za zadnjih 10 minut in tako v 58. minuti ušli na 18-22 in tekma je bila odločena.

Najboljša strelca Krke sta bila Jan Irman in Jaka Jakše (oba po 4 gole). Pri Mariboru sta bila po petkrat natančna Jan Hočevar in Jure Hedl.

MRK KRKA : RK MARIBOR BRANIK 21 :24