Celjani stresli jezo nad Izolani

Celjani so v okviru 24. kroga gostili RD Butan Plin Izolo in visoko slavili z rezultatom 35-18. Celjani so tako prišli do zmage po za njih izjemno težkem obdobju, ko so v zadnjih 4. krogih izgubili vse tekme.

Celjani so tekmo razumljivo še začeli v krču in v 8. minuti po zadetku Kristjana Horžena povedli z 4-3. Po tem začetnem krču jim je uspela serija 7-0, ko so po zadetku Tilna Kodrina v 18. minuti povedli z 11-3. Izola je v 20. minuti dočakala zadetek po 13. minutah posta, za 11-4 je zadel Matjaž Brumen. Celjani so do zaključka prvega polčasa dovolili le en gol in ga dobili z rezultatom 17-5.

V 34. minuti so Celjani po zadetku Tadeja Mazeja povedli že z 21-6 in jasno je bilo, da tokrat ne bodo izgubljali točk. V naslednjih minutah sta bila pri Celju razpoložena predvsem krilna igralca Domen Novak in Tadej Mazej. V 50. minuti so Celjani po zadetku Tima Cokana povedli z 29-15, končni rezultat pa je bil 35-18.

Pri Celju je Domen Novak dosegel 8 zadetkov, Radojica Ćepić in Tadej Mazej sta dodala 4. Pri Izolanih je 5 zadetkov dosegel Vid Miklavec, 4 pa je dodal Luka Orbanić. Celjani so trenutno vodilni s 40 točkami in 24. tekmami, Trebnje jih ima 39 in tekmo manj, Gorenje pa 37 in kar tri tekme manj.