Suverene in visoke zmage tretjega kroga prve ženske lige

Končal se je 3. krog 1. državne rokometne lige za ženske, vse teka pa so bile odigrane na včerajšnjo soboto. Izjema so rokometašice Krima, ki so tekmo proti ŽRK Litija odigrale že v ponedeljek in visoko zmagale s 48:18. Nič drugače ni bilo na ostalih srečanjih, kjer je ena ekipa bolj kot ne pometla s svojimi nasprotnicami.

KOPERČANKE TUDI PROTI VELENJU OSTAJAJO BREZ TOČK

Še najmanjšo razliko zadetkov so ob zmagi nad Koperčankami dosegle rokometašice Velenja. Srečanje so v Rdeči dvorani dobile s 24:19. Prvi polčas so bile Koperčanke še konkurentne in ob polčasu celo vodile, nato pa podlegle pritisku v zadnjih minutah srečanja. Obalne predstavnice tako še vedno iščejo prve točke v državnem prvenstvu, medtem ko so se Velenjčanke oddolžile za zadnji poraz proti Žalcu.

ŽRK VELENJE : Ž.U.R.D. KOPER 24:19 (10:12)

Smonkar 8; Škabar 11

DEKLETA IZ ŽALCA NADALJUJEJO ZMAGOVALNI POHOD

Še tretjo (suvereno) zmago v državnem prvenstvu so tokrat na domačem parketu dosegle neustavljive Žalčanke. Za 11 golov so nadigrale rokometašice Ptuja, ki so z 1:3 vodile zgolj v peti minuti, nato pa niso imele več možnosti proti naletu ene močnejših ekip letošnje sezone. Ptujčanke v tem letu še iščejo svojo prvo zmago oz. točke.

RK ZELENE DOLINE ŽALEC : ŽRK PTUJ 33:22 (16:9)

Vrček 7; Kolenko 7

AJDOVŠČINA PRESTRIGLA KRILA VISOKOLETEČIM NOVOMEŠČANKAM

Tudi v boju dveh zmagovalnih ekip s prvega in drugega kroga smo bili priča simultanki, tokrat s strani rokometašic Ajdovščine. Te so doma za 11 golov ugnale Novo mesto in s polnim izkupičkom točk ostajajo na vrhu lestvice. Medtem, ko so Novomeščanke v prvih 30-tih minutah vzdrževale popolnoma izenačen boj, pa jih je v drugem polčasu pokopala lastna neučinkovitost. Na drugi strani so domača dekleta to pridno izkoriščala in Žalcu pripeljale še tretjo zaporedno zmago.

ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA : ŽRK KRKA NOVO MESTO 29:18 (11:10)

Fegic 6; Kramar 8

ROKOMETAŠICE ZAGORJA DO PRVIH TOČK

Jasno je bilo, da bo ena izmed ekip osvojila prve točke v državnem prvenstvu, saj sta do sedaj obe podlegli proti Krimovkam. Tokrat so na gostovanju visoko slavile dekleta iz Zagorja, ki so vodile praktično celotno srečanje (tudi za 12 zadetkov pri 15:27). Izolanke so lahko le še ublažile poraz, a na na pozitiven rezultat bodo morale še počakati.

ŽRK IZOLA : ŽRK ZAGORJE 20:27 (9:13)