Švicarke in Čehinje v kvalifikacijsko tekmo za 9. mesto, Norvežanke nadigrale Avstrijke

Začel se je drugi del tekmovanja na evropskem prvenstvu za dekleta do 19 let, ki poteka v Celju. V skupini III. in IV. se reprezentance borijo za mesta, ki bodo vodile za boje za mesta od 9. do 12. . V skupini III., kjer nastopa tudi Slovenija, ki je imela sicer danes še prost dan, sta svojo tekmo odigrala Švica in Slovaška, v skupini IV. pa so se Avstrijke pomerili z Norvežankami, Črnogorke pa s Čehinjami.

SKUPINA III

ŠVICA : SLOVAŠKA  29:27 (15:13)
Altherr 9; Lancz 8

Tekmo so bolje odprle Švicarke, ki so povedle s 4:0. Do 21. minute smo nato spremljali igro gol za gol nato pa so Slovakinje rezultat izenačile na 9:9. Tudi v nadaljevanju smo spremljali zelo izenačen obračun. Prednost dveh zadetkov ob koncu polčasa (15:13) so si Švicarke ponovno priigrale šele v samem zaključku. Tudi drugi polčas so bolje odprle igralke Švice in po delnem izidu 5:1 povedle s šestimi zadetki prednosti (20:14). Tudi v nadaljevanju so bile Švicarke boljše nasprotnice in v 41. minuti povedle že za sedem golov (23:16). A Čehinje se niso predale in v zadnjih 10. minutah rezultat začele počasi nižati. V 57. minuti so tako rezultat znižale le še na dva zadetka (28:26). Tekma se je tudi končala z dvema zadetkoma razlike. Končni rezultat je bil 29:27.

Standings provided by SofaScore LiveScore

SKUPINA IV

AVSTRIJA : NORVEŠKA  27:46 (14:21)
Pandža 10; Andersen 8

Tako Avstrijke kot Norvežanke so v skupinskem delu tekmovanja zabeležile tri poraze. Tekmo so bolje začele Skandinavke in imele vse do 17. minuto rezultatsko prednost. V 17. minuti pa so Avstrijke rezultat izenačile, a le za kratko. Norvežanke so si nato z delnimi izidom 0:5, priigrale prav toliko golov prednosti. Do odmora so prednost nato še povišale in prvih 30. minut končale s sedmimi zadetki prednosti (14:21). V drugem polčasu pa popolna prevlada Norvežank. Skozi celotnih drugih 30. minut so popolnoma prevladovale in se na koncu zaustavile pri devetnajstih zadetkih prednosti (27:46). Največja prednost Skandinavk pa je bila sicer dvajset golov (23:43).

ČRNA GORA : ČEŠKA  21:24 (11:10)
Kadović 5; Cholevova 8

Reprezentanci sta skupinski del zaključili z eno zmago in dvema porazoma. Od začetka smo spremljali izenačen obračun. Črnogorke so ob koncu 19. minute povedli s tremi goli prednosti (8:5), a so Čehinje rezultat ekspresno izenačile. Črnogorke so na odmor odšle z minimalno prednostjo enega zadetka (11:10). Tudi v nadaljevanju smo spremljali zelo izenačen rokomet. Čehinje so prvič na tekmi povedle šele v 41. minuti ob rezultatu 14:15. Izenačeno tekmo smo spremljali vse do samega zaključka. Šele v samem zaključku pa so igralke Češke naredile razliko in na koncu osvojile drugo zmago (21:24).