SVIŠ brez težav v zaostali tekmi 11. kroga 1. B DRL

Včeraj sta se pomerili ekipa Brežic in ekipa SVIŠ-a. Domačini so bili Posavci, ki so v prejšnjem krogu presenetili Ižance in jih v gosteh premagali za en gol. Kljub presenečenju v prejšnjem krogu pa so bili v vlogi favorita gostje iz Ivančne Gorice. To vlogo so tudi upravičili in zmagali s 33:27.

Varovanci trenerja Aleksandra Polaka so v tekmo vstopili silovito in takoj povedli s 3:0. V 15. minuti so svojo prednost že povišali na +4 (8:4) in nato še na +5 (10:5). Do konca polčasa so Ivančani svojo prednost še povišali za en zadetek in tako na odmor odšli pri rezultatu 16:10.

Celoten drugi polčas pa smo spremljali povsem izenačeno igro. Vse do 55. minute so gostje vodili za 5 ali 6 zadetkov, nato pa so med 53. in 58. minuto padli v “mrk”. Prejeli so 4 gole, dali niso nobenega in Brežičani so se jim približali na 3 zadetke zaostanka (27:30). Vendar pa so v zadnjih 2 minutah ivanški rokometaši dosegli 3 zaporedne zadetke in prednost ponovno povišali na 6. Končni rezultat je bil 27:33.

Z zmago in osvojenima dvema točkama so Ivančani ponovno poskočili na 2. mesto. Za vodilnim Slovanom zaostajajo 3 točke, pred tretje uvrščenimi Ljubljančani pa imajo 2 točki prednosti. Brežičani pa ostajajo na predzadnjem mestu s 5 osvojenimi točkami v 11 srečanjih.

V naslednjem krogu Brežičani gostujejo pri MRK Ljubljana, SVIŠ pa bo doma pričakal Krško.