SVIŠ težje od pričakovanj preko Radeč

SVIŠ se je z zmago proti Radečam povzpel na 4. mesto, medtem ko so Radeče padle na predzadnje. Kljub temu, da je bil SVIŠ v vlogi favorita, se je moral za zmago zelo potruditi.

Radeče so se izkazale kot zelo močan tekmec. Že takoj na začetku so v domači dvorani igralci Radeč povedli z 2:0, a so igralci SVIŠ-a rezultat hitro preobrnili v svojo prid. V 12. minuti so že povedli za 3 zadetke (5:8) in do konca polčasa svojo prednost še povišali (14:19).

Zdelo se je, da Ivančani ne bodo imeli težav z osvojitvijo dveh točk, a se Radečani s tem niso strinjali. Sledil je padec gostov oziroma nalet domačih rokometašev, ki so tako z delnim izidom 5:0 prišli do izenačenja na 30:30. Nato so Ivančani z dvema zaporednima zadetkoma Kutnarja povedli s 30:32. Domačini so do konca tekme uspeli izid zgolj še znižati na zadetek zaostanka in tako je bil končni rezultat srečanja 31:32 za goste iz Ivančne Gorice.

V naslednjem krogu bo ekipa Radeč igrala v gosteh proti MRK Ljubljana, Ivančani pa bodo doma gostili Črnomelj.