SVIŠ v drugem polčasu preobrnil težko gostovanje

Tudi 1. B DRL se je po zimskem premoru nadaljevala prvi februarski vikend. Pred začetkom drugega dela sezone so RK Radeče Papir Nova zaradi finančnih težav izstopile iz lige. Derbi kroga pa je potekal v Trbovljah, kjer sta se pomerila Rudar in SVIŠ iz Ivančne Gorice. Gostje so kljub zaostanku po prvih 30 minutah tekmo preobrnili v svojo korist.

Pričakovalo se je zelo napeto tekmo med drugo uvrščenimi Ivančani in četrto uvrščenim Rudarjem. Srečanje je pričakovanja definitivno izpolnilo. Videli smo lahko vodstvu Rudarja s tremi zadetki in preorbat SVIŠ-a, ki je na koncu zmagal z 32:30.

Domačini so pričeli odločno, a se gostje niso ustrašili, kljub temu, da so Ivančani tokrat igrali brez dveh pomembnih členov (kapetana Simona Stoparja in tretjega strelca ekipe Domna Koširja). Gledali smo napet in izenačen prvi polčas ter izmenjavanje ene in druge ekipe v vodstvu. Ivanški rokometaši so še nekaj minut pred koncem prvega polčasa vodili za dva zadetka (11:13), a so domačini preobrnili rezultat in na odmor odšli z vodstvom 17:15.

Po prihodu iz garderob je sledil rahel mrk gostujoče ekipe in domači so po nekaj minutah igre povedli s štirimi zadetki prednosti (23:19). Nato pa so sledile minute SVIŠ-a in prednost domačinov je počasi kopnela. V zadnjo četrtino tekme sta ekipi vstopili izenačeni (24:24). Nato pa so tempo narekovali gostje iz Ivančne. Domačini so goste lovili, nekajkrat še izenačili, povedli pa ne. Na koncu pa so Ivančani zdržali pritisk in srečanje dobili z rezultatom 30:32.

Prvi strelec tekme je bil Matic Košir, ki je zadel desetkrat. Največ golov je za domače prispeval Blaž Ernestl – 8.

V soboto, 8. februarja, pa SVIŠ igra še en derbi, tokrat v domači dvorani gostijo vodilno ekipo 1. B lige – RD LL Grosist Slovan. Dvoboj bo v ob 19.00.