Sviš v gosteh uspešnejši od Šmartnega

Rokometaši RK Sviš Ivančna Gorica so v dvoboju letošnjih novincev v 1. NLB ugnali Šmartno (23-30).

Sviš je bil večino srečanja boljši nasprotnik in je že v zgodnji fazi tekme prišel do izdatnejšega vodstva. V 8. minuti je Aljaž Kutnar zadel za +3 (1-4), do 15. minute pa so gostje še podvojili vodstvo. Marko Marojević je zadel sedemmetrovko za 5-11 in svoje moštvo popeljal do najvišje prednosti na srečanju. V 24. minuti se je Šmartno z golom Jakoba Pelka približalo na 11-14, a je Sviš še pred iztekom polčasa znova pobegnil na 11-16.

V drugem polčasu so gostje svoje vodstvo še nadgradili in v 46. minuti povedli s 16-23. Prednost je bila dovoljšna, da se gostitelji več niso uspeli vključiti v igro za zmago in do konca srečanja smo spremljali tekmo brez večjega tekmovalnega naboja, saj so si Dolenjci že zgodaj zagotovili novo zmago. Nove točke tako odhajajo v Ivančno Gorico, Šmartno pa ostaja prikovano na zadnjem mestu državnega prvenstva.

Prvi strelec srečanja je bil Aljaž Kutnar, ki je dosegel 8 zadetkov, Tim Jerina jih je za Šmartno zabil 6.