Tako blizu, a tako daleč …

Slovenke so danes ob 7. uri po slovenskem času igrale tekmo za biti ali ne biti proti Srbkinjam. Zmaga je prinašala napredovanje v naslednji del tekmovanja svetovnega prvenstva, poraz pa borbo za mesta med 13 in 24. Slovenke so proti Srbkinjam izgubile v zadnjih minutah tekme, kar pomeni, da bodo (v primeru zmage Angole nad Kubo) igrale za razvrstitev od 17 do 20 mesta.

Slovenke so tekmo začele izjemno. Povedle so s 5:0, a se Srbkinje niso pustile premagati na lahek način. V 25. minuti so igralke Srbije izenačile na 11:11. Zadnjih 5 minut polčasa je minilo zelo izenačeno, z veliko napak in zgrešenih strelov na obeh straneh. Srbkinje so prvič na tekmi povedle 2 minuti pred koncem prvega polčasa z 12:11 in to je bil tudi rezultat po 30 minutah igre.

STATISTIKA 1. POLČASA:

SLO
Izkoristek napadov: 11/31 (35 %)
Izkoristek strelov: 11/20 (55 %)
7-metrovke: 0/1
Izgubljene žoge: 10
2 min: 1x

SRB
Izkoristek napadov: 12/30 (40%)
Izkoristek strelov: 12/23 (52 %)
7-metrovke: 1/2
Izgubljene žoge: 9
2 min: 1x

V drugem polčasu so prvi zadetek dosegle Srbkinje, a je na drugi strani Tjaša Stanko takoj vrnila s hitrim zadetkom. Srbske rokometašice so nato zadele dvakrat zapored in slovenski selektor Uroš Bregar je moral vzeti svojo prvo minuto odmora v drugem polčasu. A tudi naše se niso zlahka pustile, v 39. minuti so izenačile na 17:17. Največ težav je slovenski obrambi povzročala srbska krožna napadalka Sladjana Pop Lazić, ki je na tekmi zadela 8 golov.

V 42. minuti so naše izid ponovno preobrnile v svojo korist in povedle z 20:19, a se niso ustavile. V 46. minuti so povedle s 23:20. Srbski selektor Obradović je bil primoran vzeti minuto odmora, ki je Srbkinjam očitno pomagala, saj so izenačile na 23:23. V 53. minuti je bila zaradi prekrška nad srbsko krožno napadalko izključena Teja Ferfolja, kar so Srbkinje izkoristile in povedle za 2 (27:25).

Minuto in pol pred koncem je z zadetkom preko celotnega igrišča izenačila Tjaša Stanko (27:27) in vse je bilo odprto. Žal pa so Slovenke v naslednjem napadu žogo izgubile in Srbkinje so prišle do dveh zaporednih zadetkov, kar je pomenilo poraz slovenske reprezentance. Končni rezultat je bil 29:27 za Srbijo.