Derbija v 2. DRL upravičila pričakovanja

V primorskem derbiju in derbiju za 2. mesto so gledalci videli zelo razburljive tekme.

V primorskem derbiju med Ajdovščino in Jadranom so gledalci videli končnico, ki smo jo v preteklih krogih že bili vajeni. Bolje so začeli gostje, ki so v 6. minuti povedli z 2:4, domači so najprej izenačili in v 12. minuti prvič povedli za +2 (7:5). Prednost dveh, treh zadetkov so držali do končnice, ko so se gostje on polčasu približali na 14:13. V drugem polčasu so minimalno vodili domači. V 47. minuti so gostje izenačili na 20. Na so gledalci videli izenačen izid na 21, 22 in 23. 5. minut pred koncem so domači ponovno povedli za 2 (25:23). V predzadnji minuti so gledalci ponovno videli izenačenje na 26:26. V zadnji minuti pa izključitev domačega igralca, gostujočega trenerja in 7metrovko za goste, ki pa jo je izkušeni Krauthaker obranil in tekma se je končala z delitvijo točk.
Pri domačih sta največ zadetkov dosegla Jan Tunanovič (6) in Janez Koren 5, pri gostih pa Matej Galina in Erik Smej po 5 zadetkov.

V derbiju za 2. mesto med Pomurjem in Alplesom so odlično začeli domači, ko si šele v 8. minuti prvič dovoli zadetek gostom (4:1). V 26. minuti so domači že vodili z 15:7. Pred koncem prvega polčasa so gostje dosegli še 3 zadetke in odšli na odmor z zaostankom 15:10. Drugi polčas se je začel z vodstvom domačih 17:10. V 41. minuti je bilo še 18:14. Domači so do 55. minute držali prednost štirih zadetkov. V 56. minuti so gostje znižali na 23:21, kar se je na koncu izkazalo za končni izid, saj v zadnjih štirih minutah nobena od ekip ni več zadela.
Pri domačih je Aljoša Munda dosegel 6, Jure Hedl in povrratnik Gregor Gregorec po 5 zadetkov. Pri gostih je Andrej Bergant dosegel 6, Blaž Resnik pa 5 zadetkov.

Sevnica je gostovala pri ekipi Cerklje. Do rezultata 6:6 v 10. minuti so vodili domači, nato pa povedli gostje, ki prednosti niso izpustili iz rok. Ob polčasu so vodili 15:17. V začetku drugega so Gorenjci izenačili na 19. V 46. minuti so celo znižali na 24:25, vendar so favorizirani gostje v zadnjih 7. minutah dosegli delni izid 5:1 in zmagali z rezultatom 27:35.
Prvi strelec tekme je bil Nejc Mrgole, ki je za zmagovalce dosegel 10 (6/6 iz 7m) zadetkov, pri domačih pa sta bila najboljša Jan Križaj (9) in Luka Stare (8).

V Gorišnici so domači gledalci končno pričakali “normalno” tekmo brez infarktne končnice. Gostje iz Radgone so začeli boljše in vodili vse do 20. minute, ko so domači ponovno (po začetnih 2:0) povedli z 9:8. Polčas se je končal z 11:10. Drugi polčas so bolje začeli domači, ki so v 36. minuti povedli z 15:11. Gostje so se še nekaj krat približali na 2 zadetka, vendar v končnici so domači brez večjih težav zadržali prednost. Končni izid 23:18.
Pri domačih je Filip Bombek dosegel 7, pri gostih pa Matej Rojht 9 zadetkov.

Vodi Sevnica, pred Pomurjem in Alplesom. Sledijo Jadran, Gorišnica in Ajdovščina. Zadnja 3 mesta zasedajo Cerklje, Radgona in Kronos.