Tamše v peklu in nazaj

Po prvi tekmi so člani Zaporožja iskali priključek štirih zadetkov. Ukrajinci so v malo hrvaško mesto prišli zelo motivirani in dobro pripravljani, kar se je pokazalo že v samem začetku igre. Izjemni vratar Motorja je delal razliko v prvem polčasu, v drugem delu srečanja pa je tekmo bolj ali manj uravnovesila boljša obramba Nexeja.

Motor Zaporožje je v prvem delu tekme prikazal eno svojih najboljših predstav. Ekipa Branka Tamšeta je svoj prvi zadetek zadela šele v peti minuti, ko je natančno meril Mario Tomić. V 18. minuti so gostje vodili že s 4:9, v finišu prvega polčasa pa rezultatsko vrzel še povišali s štirimi zaporednimi goli. Gennadii Komok je v prvem polčasu zbral kar 9 obramb ob 50% uspešnosti, na drugi strani je Dominik Kuzmanović s sedmimi obrambi ob polčasu še držal svoje moštvo nad gladino. Ekipi sta se v garderobo podali ob rezultatu 9:16.

V slačilnici so očitno zalegle besede slovenskega strokovnjaka na klopi Hrvatov, saj so v drugem polčasu prikazali povsem drugačen obraz. Odprlo se je Tomislavu Severcu, ki je v 47. minuti srečanja poravnal skupni rezultat (20:24). Ukrajinsko moštvo je težje in težje prihajalo do zadetkov, a drama se je prevesila vse do zadnjih minut, zadnjega napada. Člani Zaporožja so imeli zadnji napad na tekmi, z zadetkom gostov pa bi bil skupni rezultat ponovno izenačen. A je zopet posegel vmes Severec, ki je žogo prestregel in zabil iz protinapada ter tako popeljal svojo ekipo med najboljših osem.