Tamše: ” Zaslužili smo si več”

Na prvi tekmi osmine finala evropske lige EHF je Rhein-Neckar slavil v gosteh pri Nexeju v Našicah 25:27 (14:13). Varovance Branka Tamšeta tako čez teden dni čaka težka naloga v Nemčiji, “Levi” pa so z zmago v gosteh naredili velik korak k uvrstitvi med osem najboljših ekip v novem evropskem tekmovanju.

Branko Tamše meni, da si je njegovo moštvo zaslužilo boljši rezultat:

“Čestitam Rhein-Neckarju za zmago. Njihov trener poudarja, da so v prvem polčasu naredili veliko napak, a mislim, da jih je k temu prisilila naša obramba. Moram pohvaliti svoje fante za boj celotnih 60 minut. Mislim, da smo si zaslužili več, imeli smo veliko težav, gostje pa so prišli s popolno postavo in tekmo odigrali maksimalno. To pove, kako zelo so nas cenili kot nasprotnika. Igranje takšne tekme proti takšnemu tekmecu brez klasičnega desnega boka je za nas velik uspeh. Nemci so ekipa, ki lahko premaga vsakogar na svetu. Še enkrat jim čestitam, čestitam pa tudi našim fantom, ki so se borili do zadnjih sekund. Žal mi je, ker mislim, da smo si zaslužili boljši rezultat. Gostom želim srečno pot, se vidimo spet kmalu,” je dejal slovenski strokovnjak.