Tekma v Turčiji zamaknjena

Po odpadlem obračunu s Poljaki slovensko moško reprezentanco nekaj dodatnih dni loči do začetka kvalifikacijskih bojev za nastop na evropskem prvenstvu leta 2022 na Slovaškem in Madžarskem. Izbranci Ljubomirja Vranješa bodo v nedeljo nastopili v turškem Eskisehiru, a dve uri kasneje, kot je bilo sprva predvideno. Tekma je pomaknjena na 17.00 po slovenskem času (19.00 po lokalnem).

Pred odhodom v Turčijo bo slovenska vrsta svoje želje in cilje predstavili na novinarski konferenci, ki bo na sporedu ta petek ob 11.30, z neposrednim spletnim prenosom na Facebook strani Rokometne zveze Slovenije.

Prišlo je tudi do spremembe pri načrtovani poti v in iz Turčije. Ekipa se bo tja podala v soboto popoldne z letališča v avstrijskem Gradcu, vrnitev v domovino pa je s pristankom na letališču Jožeta Pučnika načrtovana takoj po tekmi.

Turčija je kvalifikacijske preizkuse začela minulo sredo, ko je bila v nizozemskem Almereju na pragu velikega presenečenja. Tekmo proti tamkajšnji reprezentanci je odprla s 5:0, prvi polčas pa dobila s 14:10. Nizozemci so tekmece na 16. golu ujeli v 36. minuti, slabe štiri minute pred koncem pa imeli tri gole prednosti (26:23). Turkom je uspel povratek 80 sekund pred koncem, ko so izid poravnali na 26:26. Domača reprezentanca se je nato razveselila zadetka za minimalno prednost 12 sekund pred koncem, na drugi strani pa je njen vratar ubranil zadnji turški strel za izenačenje.

Na drugi strani je slovenska vrsta odpadlo tekmo s poljskimi tekmeci izkoristila za interni obračun. Dvoboj v celjski dvorani Zlatorog se je končal z rezultatom 31:30.

SEZNAM KANDIDATOV ZA TEKMO PROTI TURČIJI:
Rokometaš Igralno mesto Rojen Višina Št. odigranih tekem Klub
Dean Bombač srednji zunanji 1989 190 89 Pick Szeged (MAD)
Nejc Cehte desni zunanji 1992 196 28 TSV Hannover (NEM)
Jure Dolenec desni zunanji 1988 191 145 FC Barcelona (ŠPA)
Klemen Ferlin vratar 1989 191 37 HC Erlangen (NEM)
Dragan Gajič desno krilo 1984 188 151 LH Limoges (FRA)
Kristjan Horžen krožni napadalec 1999 192 10 Celje Pivovarna Laško (SLO)
Blaž Janc desno krilo 1996 187 64 FC Barcelona (ŠPA)
Urh Kastelic vratar 1996 201 43 FRISCH auf Goppingen (NEM)
Tilen Kodrin levo krilo 1994 192 45 Celje Pivovarna Laško (SLO)
Borut Mačkovšek levi zunanji 1992 203 108 Pick Szeged (MAD)
Domen Makuc srednji zunanji 2000 188 0 FC Barcelona (ŠPA)
Tadej Mazej levo krilo 1998 190 0 RK Celje Pivovarna Laško
Gregor Potočnik levi zunanji 1992 196 14 Trimo Trebnje (SLO)
Matic Suholežnik krožni napadalec 1995 202 25 SL Benfica (POR)
Miha Zarabec srednji zunanji 1991 177 64 THW Kiel (NEM)
Igor Žabić krožni napadalec 1992 201 34 LH Limoges (FRA)