Velenjčani do suverene zmage v Škofji Loki

Po obilico težavah glede koronavirusa sta v tretjem poskusu svojo tekmo 4. kroga odigrala tudi RD Urbanscape Loka in RK Gorenje Velenje. Loka je svojo zadnjo tekmo odigrala 19. septembra. Velenjčani, ki so svojo tekme odigrali brez večjih težav so imeli v nogah tekmovalni ritem in zagotovo je to prinašalo nekaj dodatne prednosti.

V prvi polovici prvega polčasa smo videli veliko tipanja in nervozne igre med ekipama. Nekaj menjava v vodstvu, za tako zgodnjo fazo tekme tudi veliko izključitev. Te so bile prisotne predvsem na strani gostov. V 14. minuti pri rezultatu 4:5 pa je domači trener Robert Beguš vzel svojo prvo minuto odmora. Kot se je pokazalo v nadaljevanju je to podžgalo ekipo Velenja, ki so si v nadaljevanju prvič na tekmi priigrali malenkost lepšo prednost. Z delnim izidom 2:6 so povedli z rezultatom 6:11 in tako prisilili gostitelje v novo minuto odmora. A tudi ti ni pomagalo domačinom, da bi se do konca polčasa približali rokometaše Velenja. Na njihovo srečo pa so gostje niso oddaljili. Na odmor so namreč odšli s prednostjo šestih golov (10:16).

V drugi polčas so bolje vstopili domačini in se takoj približali na štiri zadetke. Velenjčani so svojo prednost, ki so si jo priigrali v predvsem polčasu hitro priigrali nazaj. A Ločani niso popuščali in nadaljevali z ostrimi tempo in se počasi bližali nasprotniku. Znova so zaostanek zmanjšali na štiri gole in tako in skrbeli za napeto nadaljevanje. V 47. minuti so gostitelji prišli na le še tri zadetke zaostanka (17:20), a so igralci Velenja z dvema hitrima uspešnima napadoma zopet prišli na prednost petih golov (17:22). V zadnjih desetih minutah srečanja smo spremljali izenačeno tekmo. Edina omembe vredna stvar, ki se je zgodila je rdeči karton Timoteja Grmška, ki ga je prejel v 57. minuti. Srečanje se je končalo z rezultatom 24:29.

URBANSCAPE LOKA : GORENJE VELENJE  24:29 (10:16)