Tesna zmaga Maribora

Rokometaši RK Branik Maribor so s tesnim izidom (34-33) ugnali Šmartno.

V uvodnih minutah smo lahko spremljali izenačen rokomet. Obe moštvi sta v začetnih desetih minutah pobegnili na +2,  v 13. minuti pa je Nejc Planinšek poravnal na 8-8. Do izteka polčasa sta bili obe ekipi ponovno povsem skupaj in ob odmoru je izid kazal 19-19.

V drugem polčasu so se Mariborčani na parket vrnili kot boljši nasprotnik. Mitja Janc, Matic Dosedla in Anže Blagotinšek so gostitelje popeljali do vodstva 25-20. V 49. minuti je Maribor povedel že s sedmimi goli razlike in vse je kazalo na njihovo gladko zmago. A gostje so imeli drugačne načrte. V končnici je Šmartno uprizorilo epski povratek in v 59. minuti izenačilo na 33-33. Da je zmaga vendarle ostala doma je poskrbel Izidor Budja, ki je zabil zmagoviti zadetek za Maribor.