Tilen Sokolič zadel po koncu tekme

Rokometaši Gorenja Velenja so na gostovanju pri PAUC Handball prišli do točke. To je njihova 3. v Evropski ligi.

Velenjčani so slabo začeli srečanje v Franciji in po petnajstih minutah srečanja so zaostajali za 4 (10:6). V nadaljevanju so strnili vrste, zaigrali bolje in v 23. minuti po golu Tarika Mlivića izenačili na 12. Nato so dovolili gostiteljem da se zopet razigrajo in na odmor so odšli s tremi goli zaostanka.

Ose so drugi polčas odprle z obrambo in zadetkom, a niso uspeli izenačiti. Po nekaj slabše odigranih napadih so rokometaši PAUC-a v 48. minuti prišli do najvišje prednosti na tekmi, +5. A aktualni slovenski prvaki se niso predali, topili so prednost in minuto pred koncem so zaostajali le za gol. Francozi so vzeli minuto odmora, po njej takoj izgubili žogo, Velenjčani pa so v zadnjem napadu izsilili sedemmetrovko. Uspešno jo je izvedel Tilen Sokolič in Gorenje je osvojilo točko.

Prav Sokolič je bil pri gostih najbolj razpoložen, dosegel je 7 zadetkov, pri PAUC-u je Kristjan Kristjansson dosegel 5 golov.

Zoran Jovičić, je po tekmi dejal: “Ponosen sem na svoje igralce. Pokazali smo kaj pomeni ekipna igra in trdo delo. Z borbeno in čvrsto obrambo in dobrim napadom smo danes zasluženo osvojili točko. Hvala ekipi PAUC-a za dobro in pošteno tekmo.”

“Za nami je težka tekma. Imeli smo možnost danes tudi slaviti, ampak smo na žalost naredili nekaj ključnih napak. Na koncu smo iztržili točko in tega smo zelo veseli. Domov odhajamo z zasluženo točko,” pa je po tekmi povedal junak srečanja Sokolič.