Toskić: “Prednost ne zagotavlja ničesar”

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij za evropsko ligo premagali dansko ekipo GOG Gudme 33:29 (16:12). Povratna tekma bo v soboto, 4. septembra, ob 16. uri na Danskem.

V Zlatorog so prišli osemkratni udeleženci lige prvakov, ki so še trinajstkrat nastopali v ostalih evropskih pokalih. Gudme je v minuli evropski ligi izpadel šele v četrtfinalu, sedemkratni prvak Danske pa je preteklo domačo sezono končal na tretjem mestu. Kot tudi razočarani serijski prvaki Celjani slovensko prvenstvo in si za cilj zastavili, da ob dobrih evropskih predstavah v vitrine vrnejo obe domači lovoriki.

Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško: “Prvi polčas je za nami. Vedeli smo, da je naš nasprotnik izjemno močan, a dali smo vse od sebe. Igralci so garali vseh šestdeset minut in dali vse od sebe. Štirje zadetki so lepa prednost, ki pa ne zagotavlja ničesar, zato moramo iti na Dansko po še eno zmago.”