Trebanjski Levi prizemljili razglašene Ribničane

Rokometaši Ribnice so presenetljivo pokazali manj odpora proti sicer favoriziranim Trebanjcem. Slednji so od prve do zadnje minute srečanje dirigirali in z izjemnim strelskim dnevom na domačem parketu prišli do zaslužene visoke zmage.

Trebanjci so v uvodnih minutah ekspresno prišli do vodstva 4:0, prvi zadetek za Ribničane pa je v četrti minuti zadel Kristian Eskeričić. Medtem, ko je bil v vratih gostov sicer razpoložen Mark Klarič, pa so imeli varovanci Gregorja Cvijića izrecne težave z učinkovitostjo v napadu. Nemalokrat so se rokometaši Ribnice uspeli približati na gol ali dva zaostanka, a izenačiti niso uspeli. To se jim je maščevalo v zadnjih minutah prvega polčasa, ko so kljub izključitvi Mihajla Radojkovića z igralcem manj Trebanjci iztržili dva zadetka in na odmor odšli z lepo prednostjo 16:12.

V nadaljevanju gostje še naprej niso uspeli zrežirati nujnega naleta oz. serije zadetkov, ki bi jih vrnila v igro. Nov ali pa dodaten krivec za njihov neuspeh v napadu je postal Aleksandar Tomić, ki je v začetku drugega polčasa bolj kot ne zaklenil Trebanjska vrata. Soigralci mu v napadu niso ostali dolžni in počasi a vztrajno so favoriti v 54. minuti prišli do najvišje prednosti 31:21. Odločeni tekmi je piko na i z dvema goloma postavil Gal Cirar, ki je postavil končni izid – visokih 34:23.