Koprčani z odličnim napadom razorožili Ormožane

Rokometaši Kopra so v domači dvorani Bonifika v 16. krogu zanesljivo slavili proti ekipi RK Jeruzalem iz Ormoža  in za njimi tako zaostajajo le še točko, s tekmo manj so trenutno 7, Ormožani pa ostajajo 4.

Tekma je bila v prvih 10. minutah zelo izenačena, ekipi sta se izmenjevali v doseganju zadetkov, Ormožani pa so držali rahlo prednost in Koprčani niso uspeli preiti v vodstvo. To jim je uspelo v 11. minuti, ko so prek Staša Slatineka Jovičića povedli z rezultatom 6-5. Prva otipljiva prednost jim je uspela v 13. minuti, ko so prek Andraža Keteja povedli z 8-6.  Do konca polčasa so Koprčani še malce stopili na plin in prednost povečali najprej na 15-12, polčas pa so dobili z rezultatom 18-14, ko je zadel Tine Poklar. Ormožani so v zadnjem napadu prejeli še rdeči karton.

Koper je bolje začel tudi drugi polčas, Ormož se ni uspel približati več kot na 3 zadetke zaostanka, Koper pa je venomer zadeval in prehajal v vodstvo s 4 zadetki. V 41. minuti pa so prek Jovičića prešli v vodstvo že z 6 zadetki. Ormož se je malce zbral in s serijo 3-0 znižal na 3 zadetke zaostanka, a Koprčani se niso dali in držali varno razdaljo 3 zadetkov razlike. Na obeh straneh smo videli veliko zadetkov in lepih napadalnih akcij, tokrat obrambi nista bili v prvem planu.  V 56. minuti so Koprčani vodili za 5 in jasno je bilo, da se Ormož iz takega zaostanka ne bo rešil. Koper je do konca še povečal prednost in slavil z 35-28.

RD Koper : RK Jeruzalem Ormož 35:28(18:14) Jovičić, Poklar 6; Bogadi, Čudič 6